Конър Макдейвид стана четвъртият играч в НХЛ със 100 асистенции в рамките на един сезон

Конър Макдейвид се завърна в игра с гол и записа стотната си асистенция за сезона при победата на Едмънтън Ойлърс с 9:2 срещу Сан Хосе Шаркс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Макдейвид пропусна последните три двубоя заради контузия. Срещу Акулите обаче той бе във вихъра си - разписа само 53 секунди след началото и направи и асистенция в края на втората третина, когато Зак Хайман отбеляза 54-ия си гол за сезона.

Легендите Боби Ор, Марио Лемьо и Уейн Грецки доскоро бяха единствените трима в историята, които имат 100 асистенции в рамките на една година. Те са го правили общо 11 пъти.

Ако Ойлърс спечелят последните си два мача, а Ванкувър Канъкс загубят своите в редовното време, Едмънтън ще завърши на първо място в Тихоокеанската дивизия.

Данил Гушин и Фабиан Зетерлунд бяха точни за Шаркс, които със сигурност ще завършат с най-лошия баланс в НХЛ при едва 19 победи от 81 мача.