Серхио Гарсия с първа победа в Moto2 след почти перфектно каране в Остин

Бившият световен вицешампион в Moto3 Серхио Гарсия спечели първата си победа в средния клас на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта – Moto2, след като триумфира в надпреварата за Гран При на Америките в Остин.

Испанецът стартира от третата позиция и се ориентира перфектно в острия първи завой, за да поведе на излизането от кривата. След това той успя да се откъсне пред преследвачите си и въпреки двете неточности в спирането за завой №11, които той допусна в заключителните обиколки, испанецът спечели пред местния любимец Джо Робъртс.

Американецът направи много силно каране, но и той подобно на Гарсия допусна една доста сериозна неточност. Робъртс обърка спирането за завой №12 в 13-та от 16 обиколки, което позволи на Фермина Алдегер да го изпревари. Още в следващия тур обаче американецът си върна втората позиция със страхотна маневра в предпоследния завой.

За Алдегер, който и днес трябваше да води много битки, остана последното място на почетната стълбичка. Алонсо Лопес и Маркос Рамирес допълниха челната петица в края на третия старт за сезона в Moto2.

След него лидер в генералното класиране с 51 точки е Гарсия, който има аванс от два пункта пред Робъртс. Тройката в генералното класиране с 38 точки е Лопес, а лидерът преди днешния старта Арон Канет се смъкна до четвъртата позиция, след като финишира девети в Остин. Испанецът има равен актив с този на Лопес, като двамата са с по една победа, но четвъртото място на Лопес в Тексас му дава предимство.

Сезон 2024 в Moto2 продължава след две седмици с надпреварата за Гран При на Испания на „Херес“.