Алонсо с комфортна втора победа за сезона в Moto3

Давид Алонсо спечели втората си победа от началото на сезона в Moto3, след като триумфира в надпреварата за Гран При на Америките, в която той води от старта до финала.

Колумбиецът потегли от полпозишъна и направи отличен старт, за да поведе в първия завой. По този начин Алонсо избегне целия хаос, който се разрази в първите обиколки рано-рано отвори аванс от повече от три секунди.

Във втората половина на дистанцията от 14 обиколки преднината на колумбиеца бе намалена, но преследвачите му така ѝ не успяха да се доближат опасно до пилота на Хорхе Мартинес-Аспар. Така Алонсо постигна една доста комфортна победа в Остин, неговата втора за сезона след триумфа му в Катар.

Втори в надпреварата завърши Дани Олгадо, който имаше доста по-динамично състезание от победителя. Пилотът на Tech3 ГасГас трябваше да се бори със зъби и нокти за втората позиция и до началото на предпоследния тур изглеждаше, че няма да успее. Тогава обаче той догодни новобранеца Анхел Пикерас и го изпревари.

Пикерас контрира на дългата обратна права в последната обиколка, след което Олгадо отново успя да го изпревари в последните завои и да спечели втората позиция с минимален аванс и фотофиниш. Третото място остана за Пикерас, за когото това е първи подиум в световния шампионат.

В генералното класиране лидер с 65 точки е Олгадо, следван от Алонсо с 63 и седмият от днес Джоел Келсо, който изостава с 37 пункта от лидера.

Сезонът в Moto3 продължава след две седмици с надпреварата за Гран При на Испания на пистата „Херес“.