Четири отбора в ожесточена битка за плейофите на Изток

Филаделфия Флайърс победи с 1:0 Ню Джърси Девилс с гол на Травис Kонечни, а вратарят Самуел Ерсон спаси 20 изстрела. Шансовете на отбора да се пребори за място в плейофите обаче са минимални, най-вече и заради това, че имат мач повече от Вашингтон, Детройт и Питсбърг, които също се конкурират за тази позиция на Изток.

Флорида Пантърс се справи на своята площадка с 3:2 след продължение с Бъфало. Сам Райнхарт с 55-ия си гол през сезона донесе успеха на домакините, като беше точен в 1:02 минута на продължението. Победата гарантира на Пантерите домакинско предимство в първия кръг на елиминациите, като те няма как да бъдат изместени от 2-ото място в Атлантическата дивизия.

Райнхарт се разписа след пас през линиите на капитана Александър Барков, а другите два гола в редовното време отбелязаха Антон Лундел и Кевин Стенлунд. Вратарят Сергей Бобровски спаси 27 изстрела.

Вашингтон също се бори здраво за място в плейофите и победи на свой терен с 4:2 Тампа Бей. Джон Карлсон направи 3:2 при числено превъзходство 11:31 минути преди края на срещата, а шведският им вратар Чарли Линдгрен спаси 32 шута при поредния си солиден мач. Сони Милано вкара два пъти, а Ник Дауд наниза успокоителното четвърто попадение в срещата.

Кепитълс, които печелят едва за втори път в последните девет мача, имат нужда да вземат и последните си два мача до края, за да си гарантират участие като втори притежател на уайлд-кард от Изток.

С победа след продължение поддържат надеждите си и Червените криле от Детройт, които се справиха с 5:4 с Торонто. Дилън Ларкин беше точен в 41-ата секунда на допълнителното време за крайния резултат. Остън Матюс също вкара за Торонто и това беше неговия 69-и гол през сезона.

Два пъти се разписа за Детройт Алекс де Бринкат, а Дейвид Перон остана с гол3пас. Симон Едминсон също наниза един гол, а два решаващи паса направи Джей Ти Компфер. Детройт има 87 точки, колкото Вашингтон и Филаделфия.

Вратарят им Джеймс Риймер спаси 32 удара в своя мач номер 500 в Лигата, който се случи срещу негов бивш отбор. Матюс пък вкара 10 гола в последните си осем мача и е само един от това да се превърне в първия играч, забил 70 попадения от 30 години насам. 69 през сезон 1995/1996 е вкарал легендата Марио Лемьо.

Снимки: Imago