Рекордна победа в историята на Ню Йорк Рейнджърс

Ню Йорк Рейнджърс постигна рекордна в клубната си история 54-та победа в редовния сезон на НХЛ, след като се наложи с 3:2 след дузпи над градския си съперник Ню Йорк Айлендърс. В герой за успеха се превърна руското крило Артемий Панарин, който изравни за 2:2 в края на третата третина, а също така да вкара и при дузпите.

Вратарят Игор Шестьоркин помогна за победата с 34 спасявания, а Брейдън Шнайдер откри резултата за Рейнджърс след нулева първа част. Винсънт Трочек вкара също дузпа за победителите и така прекъсна своята негативна серия без попадение. Панарин вкара първата дузпа, докато двамата състезатели на Айлендърс пропуснаха – Кайл Палмиери удари страничната греда, а изпълнението на Брок Нелсън беше спасено от Шестьоркин.

Иначе Нелсън вкара два пъти във втората третина, за да обърне развоя на мача на 1:2. Но Панарин изравни за 2:2 със своя 48-и гол в първенството 4:17 минути преди последната сирена в срещата.

Айлендърс до днес се намираха в чудесна серия от 8 победи в редовното време в последните 11 мача и са съвсем близо до гарантиране на място в елиминациите. Два кръга преди края те заемат 3-ото място в Столичната дивизия с 90 точки, като прогресът е видим при новия треньор Патрик Роа, заменил Лейн Ламбърт на 20-и януари.

От своя страна Рейнджърс са много близо до спечелването на Президентс Трофи – купата, която се дава на шампиона в редовния сезон. Те имат 112 точки, с 1 поведе от Далас, който води и в Западната конференция.

Снимки: Imago