Щутгарт отказа Айнтрахт за едно полувреме, Гираси с рекордно постижение

Щутгарт продължава със силното си представяне, след като в двубой от 23-тия кръг на Бундеслигата победиха у дома с 3:0 борещия се за евроучастие отбор на Айнтрахт (Франкфурт). Тимът на Себастиан Хьонес реши всичко още до почивката, след като Серу Гираси (11’), Дениз Ундав (17’) и Джейми Левелинг (37’) отбелязаха три безответни попадения. Гвинеецът стана първия играч в историята на Щутгарт, който реализира 25 гола в рамките на един сезон в Бундеслигата.

Домакините рано взеха комфортен аванс от два гола. В 11-ата минута Серу Гираси откри резултата, след като бе изведен от Щилер и със силен удар прехвърли излезлия напред Трап. Първоначално бе маркирана засада, но след прегледа от ВАР стана ясно, че такава няма. Това бе 25-и гол за Гираси в Бундеслигата през този сезон, като до момента никой друг играч на Щутгарт не е записвал подобно постижение в рамките на един сезон.

Само шест минути след това Дениз Ундав удвои, след като отне от Кох, напредна, справи се и с Пачи и стреля в ъгъла.

В 37-ата Джейми Левелинг практически уби окончателно интригата, след като получи извеждащ пас от Ундав и провря топката между краката на Трап за 3:0.

Айнтрахт заигра по-добре през второто полувреме, но Екитике пропусна чудесна възможност да върне гостите в мача, след като стреля встрани от метър разстояние. В 76-ата минута пък Мармуш изпълни добре пряк свободен удар точно от границата на наказателното поле, но Бредлов изби. До края стражът на Щутгарт още веднъж се намеси добре след коварен изстрел на Макс.

Снимки: Imago