Брентфорд прекъсна лошата серия и вече не гледа с уплаха класирането

Брентфорд записа първа победа в последните си 10 мача в Премиър лийг, след като надделя с 2:0 у дома над Шефилд Юнайтед. Автогол на Оли Арбластър (63’) и попадение на Франк Ониека (90+3’) донесоха успеха, с който “пчеличките” се откъснаха на седем точки от зоната на изпадащите. "Остриетата" пък остават на дъното, като са на цели 10 пункта от спасителния бряг.

Нийл Мопе пропусна най-добрата възможност за домакините преди почивката, след като стреля встрани отблизо, а Бен Бреретон Диас пропиля шанса, до който стигнаха “остриетата”, тъй като не успя да нанесе добър удар и Флекен спаси.

В 55-ата минута Матиас Йоргенсен прати топката във вратата след центриране на Йенсен от фаул, но това попадение правилно бе отменено заради засада. В 63-тата минута обаче Брентфорд поведе, след като Оли Арбластър засече в собствената си врата топката след опит за подаване в наказателното поле на Дамсгор. Четири минути след това самият Дамсгор помисли, че се е разписал след страхотен удар от въздуха, но след намесата на ВАР главният рефер Сам Бартън прегледа ситуацията на монитора и отмени попадението заради нарушение на Макбърни в наказателното поле.

В третата минута на добавеното време Брентфорд все пак стигна до втори гол. След тъч Шаде с едно докосване изведе добре Ониека, който стреля покрай стража на гостите за 2:0.

Снимки: Imago