Росен Барчовски: Има хубави неща, за които смятам да се хвана до края на първенството

ЦСКА загуби със 78:94 от Черноморец в мач от Първата шестица от 30-ия кръг на Националната баскетболна лига, а след срещата в София старши треньорът на "армейците" Росен Барчовски разкри на какво се дължи поражението.

"Това, което не се получава откакто сме в този състав - играем добре, играем равностойно дълга част от мача, почти 3 четвърти от мача и не ни стигат силите, когато се решава. Не достигат играчи, не достига класа и това е основното. Иначе на терена най-големият проблем са грешките, които направихме. Те са 19, което статистически е много. От тези 19 грешки сме получили 32 точки на бърза атака, което е страшно много. Това е над 1/3 от точките, които са ни вкарали. Успяхме да изравним борбата, но грешките...и разбира се, получаваме 94 точки в нашата зала, така много трудно можеш да биеш. Направихме необичайно за нас лош процент от фаула. Случва се такова нещо, но и то допринесе да загубим мача. Всяка една част я губим с 2-3 точки, но има и хубави неща, за които смятам да се хвана до края на първенството и да и да се борим докрай. ", заяви Барчовски.

Цялото интервю с Росен Барчовски, вижте в нашето видео!

Снимки: Sportal.bg