Васил Евтимов: Знаех колко е важно да имаме домакинско предимство в плейофите

Старши треньорът на Черноморец Васил Евтимов говори след победата над ЦСКА с 94:78, благодарение на която “акулите” си осигуриха спечелването на редовния сезон в Националната баскетболна лига.

Черноморец си бетонира спечелването на редовния сезон в НБЛ

“Видях един отбор, който играе заедно. Днес сме направили 33 асистенции, което е страшно много. Моята идея е това - всички да се раздават и да играят един за друг. Затова и вкарахме 94 точки. Имайте предвид, че изпуснахме доста стрелби, при които бяхме сами. Ако някои от тях бяха влезли, спокойно можехме да вкараме 105 точки. ЦСКА е добър отбор. В последно време губят мачовете си в последната част. При положение, че губеха с 18 точки, се върнаха на шест точки. Те никога не се предават, играят до последно и винаги дават всичко от себе си.

Другото, което ми хареса е, че спечелихме всяка част. Това за мен също е много важно. Няма да позволя на играчите си да се отпуснат. Срещу Балкан изиграхме един от най-хубавите ни мачове през годината. Отпускане няма да има. Знаех колко е важно да имаме домакинско предимство в плейофите. Доволен съм и сега трябва да защитаваме крепостта си в Бургас”, заяви Евтимов.