БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Лийдс и Илия Груев отново се провалиха, надеждите за директна промоция намаляват

Лийдс с Илия Груев в състава си остана без победа в трети пореден мач и загуби с 0:1 домакинството си на Блекбърн в мач от 43-ия кръг на Чемпиъншип. Българският полузащитник изнесе пореден добър мач с фланелката на един от силните отбори във второто ниво на английския футбол и бе на терена до 68-ата минута, когато бе заменен. Йоркшърци и за трети пореден мач не успяха да се възползват от своята възможност да се изкачат поне временно на върха в класирането. Единственото попадение бе дело на Сами Шмодикс (83’).

Лийдс създаде няколко много добри шансове през първата част, но не успяха да се възползват от тях. Първото положение дойде още в деветата минута, когато Вилфред Ньонто получи добро подаване и отправи опасен удар, но Ейнсли Пиърс направи добро спасяване. Играчите на Даниел Фарке пропуснаха още две ситуации в рамките на минути в средата на първата част, когато първо Ампаду стреля опасно, а след това от последвалия корнер Илия Груев също получи добра възможност след центриране на първа греда, но от малък ъгъл не уцели вратата.

На свой ред гостите от Блекбърн също имаха своите възможности. Те заиграха по-добре в края на първата част и след почивката отново имаха някои добри положения чрез Сами Шмодикс и Джо Ранкин-Костело, както и няколко измъквания зад гърба на отбраната в бяло. Играчите на Лийдс отново вдигнаха оборотите някъде след 70-ата минута, когато отново започнаха да упражняват по-сериозен натиск, но и отново демонстрираха познатата от последните двубои слабост пред гола и заредиха нови пропуски. Може би най-сериозният от тях бе четвърт час преди края, когато Патрик Бамфорд получи отлично подаване малко пред голлинията, но не уцели вратата. Така се стигна до 82-ата минута, когато наглед не особено опасна топка след аут бе спечелена от Тайрийс Долън, който впоследствие намери отлично Сами Шмодикс, който този път не пропусна да открие резултата.

До края на двубоя Лийдс отново опита да потърси попадение, но отново йоркширци сякаш нямаха съвсем ясна идея как да достигнат до него. Това поражение нарани значително надеждите на йоркшърци за директно класиране в Премиър лийг. В момента те са трети в подреждането с 87 точки. Блекбърн пък направи важна крачка към спасението си.

Снимки: Gettyimages