Торонто излъга Питсбърг след продължение

Попадение на Джейк МакКейб в 1:30 минута на допълнителното време донесе победата на Торонто срещу Питсбърс с 3:2 след продължение в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

МакКейб вкара за осми път през сезона след пас на Остън Матюс, който реализира 65-ия си гол за сезона, за да даде преднина на Торонто с 2:1 в началото на третия период. След това Дрю О'Конър изравни за "пингвините" в 13:38 минута. Матю Нийс също се разписа, а Иля Самсонов спря 29 удара за Кленовите листа.

За Торонто това бе пета победа в последните им шест мача. Тимът изостава с три точки от Флорида Пантърс за второто място в Атлантическата дивизия, но е изиграл и мач по-малко.

Рикард Ракел добави един гол за тима Питсбърг, който спечели предишните си четири мача. Неделкович направи 20 спасявания в деветия си пореден мач като титуляр на вратата на Пингвините.

Гостите се изравниха с Детройт за втората "уайлд кард" в плейофите за Купа "Стенли" от Източната конференция, но Червените криле са изиграли един мач по-малко.

Остън Матюс изравни постижението на Алекс Овечкин от 65 попадения в една кампания в НХЛ за 21-ви век. Руснакът постигна това през 2007-2008. През миналия сезон канадският нападател на Едмънтън Конър МакДейвид завърши редовния сезон с 64 гола.