Льо Кане на Ева Янева остана в борбата за полуфиналите във Франция след драматичен успех

Френският волейболен тим Волеро Льо Кане с Ева Янева в редиците си остана в борбата за полуфиналите на първенството след драматична победа над Вандьовър Нанси с 3:2 (22:25, 25:23, 25:23, 18:25, 15:8) в четвъртия мач от четвъртфиналите. Така Льо Кане изравни резултата на 2:2 в единствената серия, която продължава и всичко ще се реши в пети двубой, който ще бъде на 10 април в Нанси.

Льо Кане изоставаше в серията с 0:2, като успя да намели резултата, а сега и да го изравни и да продължи да мечтае за Топ 4, където са вече отборите на Нант, Лавалоа Пари и Мюлуз.

Ева Янева игра в първите 4 гейма на срещата, като се отчете с 4 точки - 3 от атака и една блокада, като имаше 42% успеваемост при посрещането.

За най-полезен играч в мача бе обявена рускинята от Льо Кане Анна Котикова, която успя да реализира 20 точки - 4 от които бяха успешни блокади.