Хуркач на полуфинал в Ещорил

Вторият поставен Хубер Хуркач (Полша) достигна до полуфиналите на турнира по тенис на клей в Ещорил (Португалия) от сериите АТП 250 с награден фонд 579 320 евро.

Хуркач елиминира на четвъртфиналите 21-годишния испанец Пабло Ямас Руис със 7:6(4), 6:4 за час и 46 минути игра. Полуфиналът е първи за него на клей кортове на ниво АТП.

Двата тенисисти не си размениха пробиви в първия сет, а полският тенисист пропусна сетбол при 6:5, след което надделя в тайбрека. Във втората част Хуберт Хуркач осъществи ключов пробив за 5:4 и затвори мача при 6:4.

"Сервисът не е толкова ефективен на тази настилка, но се радвам, че успях да победя", коментира Хуркач.

Съперник на поляка на полуфиналите ще бъде друг чилиецът, който отстрани също в два сета Нуно Боржеш от Португалия с 6:2, 7:6(3) в мач, продължил два часа и 11 минути.

Място в топ 4 си осигури и испанецът Петро Мартинес с победа над четвъртия поставен Ришар Гаске (Франция) с 6:4, 6:4 след общо шест пробива между двамата и час и 46 минути игра.

Той очаква победителя от двубоя между защитаващия титлата си от миналия сезон и водач в схемата Каспер Рууд (Норвегия) и Мартон Фучович (Унгария).