Беретини се класира за полуфиналите в Маракеш

Италианецът Матео Беретини се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей в Маракеш (Мароко) от сериите АТP 250 с награден фонд 579 320 евро. В четвъртфинален двубой Беретини отстрани сънародника си и четвърти поставен Лоренцо Сонего с 6:3, 7:6(5) след час и 42 минути игра.

Матео Беретини осъществи ранен пробив и поведе с 3:0 и 5:2 в първия сет, който приключи при 6:3 в своя полза. Сонего пропусна сетбол и възможност за изравняване при 5:4 във втората част, а в последвалия тайбрек надделя Беретини.

Негов съперник в спора за достигане до финала ще бъде победителят от мача между седмия в схемата аржентинец Мариано Навоне и Александър Вукич (Австралия).

В другия полуфинал един срещу друг ще излязат испанецът Роберто Карбайес Баена и руснакът Павел Котов.

Роберто Карбайес Баена отстрани Николас Морено Де Алборан от САЩ с 6:4, 4:6, 6:4. Срещата продължи два часа и 32 минути.

Котов се справи с италианеца Фабио Фонини само за 78 минути след 6:1, 6:2.

Снимки: Gettyimages