Тиафо с победа в Хюстън

Защитаващият титлата си Франсис Тиафо се наложи с 6:2, 6:7(4), 7:5 срещу Джеймс Дъкуърт в мач от втория кръг на на турнира по тенис за мъже в Хюстън, който е с награден фонд в размер на 661 хиляди щатски долара.

Французинът отстрани австралиеца за два часа и 17 минути, след като заби 15 аса. За Тиафо, който спря серията си от две загуби в АТР тура, това ще бъде трети пореден четвъртфинал на турнира на клей в САЩ.

26-годишният Тиафо конвертира първите си две възможности за пробив и спечели с лекота първия гейм, но Дъкуърт взе тайбрека във втората част и изравни. В третия сет двамата бяха безгрешни на собствен сервис до 12-ия гейм, в който Тиафо стигна до пробив на първи мачпойнт и затвори двубоя.

"Искаше ми се да спечеля в два сета, но и от това съм доволен. Играх добре, особено в първия сет", заяви Тиафо след мача.

Джордан Томпсън пък отрази три мачпойнта и спечели с 4:6, 7:6(1), 7:6(7) срещу американеца Александър Ковачевич. Маратонският двубой продължи 3:34 часа и завърши след полунощ, превръщайки се в най-дългия в историята на турнира.

Тиафо и Томпсън, поставени съответно на трето и на шесто място в схемата, ще се срещнат на четвъртфиналите.

Снимки: Imago