Братя Хинкови със солидни изяви срещу Тофаш в Младежката ШЛ

Юношеският отбор на Лудвигсбург загуби и втория си мач от груповата фаза на Младежката Шампионска лига в Дебрецен. Германският тим, за който се състезават българските таланти Станислав и Даниел Хинкови, отстъпи драматично пред турския Тофаш със 76:80 (15:27, 24:13, 16:17, 21:23) във втория си мач от турнира.

Станислав Хинков отново беше част от титулярната петица на Лудвигсбург, като за 27 минути той постигна 11 точки, 6 борби, 2 асистенци и и 3 откраднати топки. При стрелбата 18-годишният гард бе 3/13 от игра и 5/5 от наказателната линия за коефициент от 10

Неговият 16-годишен брат - Даниел, пък се включи силно от резервната скамейка и за около 14 минути игрово време допринесе с 6 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка при 3/5 стрелба от полето.

Германският тим поведе със 70:67 чрез два коша от наказателната линия на Станислав Хинков три минути преди края на редовното време, но отборът на Тофаш успя да стигне до пълен обрат при 72:73. Последва поредица от неуспешни атаки на Лудвигсбург, докато от другата страна Йомер Енгин и Енес Акман нанизаха важни стрелби и изведоха тима си към победата.

Йомер Енгин бе най-резултатен за Тофаш с 21 точки, а Енес Акман с Ефе Постел вкараха по 19. За Лудвигсбург пък над всички бе Виктор Лутвиксон с 15 точки, следван от Травис Дейвис с 14, Муса Абра с 13 и Станислав Хинков с 11.

Така Лудвигсбург няма да може да се бори за челните места в надпреварата, тъй като отборът завършва на третото място в своята група “C” с баланс от 0-2. От нея към полуфиналите продължава единствено Тофаш като победител в групата с 2-0, а втори е Опава с 1-1.

Сега предстои Лудвигсбург да разбере съперника си в разпределението на местата от 9-о до 13-о.