Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Дончич: Вярвам, че ще останем в елита

Старши треньорът на Локомотив (София) даде мнението си след загубата на своя отбор от Черно море. Столичните “железничари” отстъпиха с 0:3 във Варна.

Черно море си върна второто място след безпроблемна победа над Локо (Сф), Атанас Илиев избухна с хеттрик

“Едно много лошо и катастрофално първо полувреме. Всичко, което се разбрахме в съблекалнята - да не рискуваме отзад, да избиваме топката, а не да я разиграваме докато не мине време и не успокоим атаките, знаехме, че те са отбор, който играе много добре у дома, всичко от това стана наобратно. Сами се бихме от индивидуални грешки. На Атанас Илиев не му трябват 10 положения, че да вкарва, той от 3 вкарва 3. Когато падаш с 3:0 през първото полувреме, от второто трябва да извлечем позитивни неща. С влизането на Мечев започнахме да разиграваме топката в средата на терена и тогава нямаха те толкова положения. Второто полувреме показахме, че можем да играем футбол. Самочувствието не беше на наша страна, но показахме, че можем. Защо не беше така от началото на мача е друг въпрос и проблем. Срещу Берое е двубой с директен противник, трябва да нарушим тази традиция срещу тях.

Грешките, които ги направихме, трябва да ги оправим и да не ги повтаряме. Тези позитивни неща от второто полувреме трябва да повторим и да вземем трите точки най-накрая.

Ние имаме кадрови проблеми. Двамата ни основни вратари ги няма. Мики Орачев няма да го има. Кардосо и той отсъства.

Вярвам, че може да останем в елита, ако не вярвах, нямаше да дойде още септември. Аз съм винаги позитивен и като човек, и като треньор. Класирането изглежда зле, но се надявам, че всички разбират в каква ситуация сме. Всички сме с близки точки и се надявам вече във вторник да вземем точки и да избегнем тази опасна зона.

Бяхме и преди в такава ситуация и след лоши резултати вдигнахме отбора. Сега времето е късо, но такава е ситуацията. Дано вземем три точки, защото тогава се диша по друг начин и се вдига самочувствието”, заяви Дончич.