ЦСКА - София мина по терлици през "Надежда", кошмарната серия за "червените" срещу Локо приключи

ЦСКА - София надделя трудно с 1:0 като гост над Локомотив (София) в мач от 26-ия кръг на efbet Лига, с което стопира негативната си серия без победа в "Надежда", откакто тимът бе поет от Гриша Ганчев.

Единственото попадение за "червените" отбеляза Джонатан Линдсет в 17-ата минута.

31 Локомотив (София) 0:1 ЦСКА - София

Срещата протече доста равностойно, като и двата тима имаха положения. Към края на двубоя ЦСКА - София пропиля две чисти ситуации, едната от които бе удар в гредата на Каранга. Това можеше да им струва скъпо, тъй като в заключителните секунди на даденото от рефера триминутно продължение шут на резервата Маи профуча опасно близо покрай дясната греда.

Това бе десети пореден домакински двубой, в който "столичните железничари" не стигат до трите точки.

Домакините бяха без контузения страж Александър Любенов, а на негово място започна 21-годишният Истатков, който се представи на добро ниво.

Гостите също имат отсъстващи. Извън групата останаха Турицов, Матай и Хайнц.

Първата по-добра възможност се откри пред гостите. Тя дойде в 10-ата минута, когато Каранга получи в дълбочина, влезе в наказателното поле на домакините и върна към Кареасо. Последва шут на халфа от 17 метра, а Истатков отрази.

Все пак "червените" стигнаха до гол, но седем минути по-късно. Шакич изведе Линдсет зад бранителите на Локо. Норвежецът отклони за Каранга, който стреля от 5-6 метра, бранител на Локо блокира удара, а Линдест с добавка прати топката в мрежата на "железничарите". ВАР прегледа ситуацията за засада и преценката му бе, че голмайсторът е на една линия с бранител на домакините.

След половин час игра Франса пропусна отличен шанс да изравни. Нападателят на Локо се откъсна фронтално сам срещу Бусато след подаване на Митков с глава, но стражът на ЦСКА - София спаси своите от попадение.

В 45-ата минута Каранга засече центриране от корнер с глава, но изстрелът му излезе в аут.

Седем минути след почивката "червените" можеха да вкарат втори гол. Юга изведе отлично Шакич, който пропусна топката при опит да отбележи с едно докосване, тя се насочи към долния ляв ъгъл, но Истатков плонжира и с върха на пръстите си изби в корнер.

В 63-ата минута Истатков спаси и шут на Скаршем в близкия ъгъл. Пет минути по-късно Фаетон преодоля Димов и пробва прострелно центриране от ситуация, в която можеше и да стреля, но то се оказа твърде далеч за връхлитащия Каранга.

В 71-ата минута резервата Маи стреля опасно с глава след центриране отляво, а Бусато плонжира и изби топката, която се бе насочила в долния ляв ъгъл. Само 120 секунди по-късно Милошев за малко не изненада Бусато с центриране почти от тъч линията, но за късмет на бразилския страж то излезе в аут.

В 75-ата минута Франка се откъсна зад бранителите на гостите и стреля под ъгъл, но неточно. Три минути по-късно Линдест пусна с глава към Каранга, който също с глава нацели напречната греда, но бразилецът бе в засада, която реферите маркираха.

В 86-ата минута Скаршем направи сериозен спринт по лявото крило, където получи извеждащо подаване, влезе навътре и намери Шопов в наказателното поле. Младежкият национал на България отправи удар с левия крак, а Истатков изби.

Само минута по-късно удар на Каранга срещна лявата греда след асистенция на Линдсет. Двата пропуска на гостите можеха да им струват скъпо, защото в последната секунда на двубоя Маи отправи доста добър удар от дистанция, който профуча покрай "червената" врата.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦСКА - СОФИЯ 0:1

0:1 Джонатан Линдсет 17

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 88. Истатков, 12. Франко, 4. Димов, 2. Кардосо, 26. Милошев, 31. Станоев, 22. Найденов, 20. Тейшейра, 16. Мечев, 45. Митков, 11. Франса

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 17. Шакич, 22. Махмутович, 6. Петров, 15. Вион, 21. Юга, 26. Кареасо, 10. Линдсет, 7. Скаршем, 11. Фаетон, 9. Каранга

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Владимир Иванов