Борнемут с нов домакински успех, Кристъл Палас пак с празни ръце като гост

Борнемут победи с 1:0 Кристъл Палас в мач от 31-вия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение за "черешките" отбеляза резервата Джъстин Клуйверт в 79-ата минута.

Така се спази статистиката Борнемут да е силен домакин, като тимът записа трети пореден домакински успех и общо пет последователни мача без загуба. С победата си отборът на Андони Ораола поне временно измести Челси и е на 11-а позиция. За Кристъл Палас пък това бе десето поредно гостуване без победа, като "орлите" са 14-и в таблицата.

Дълго време двата тима се затрудняваха да създават опасни ситуации. В 37-ата минута Филип Билинг от Борнемут засече центриране на Адам Смит и стреля опасно с глава, но стражът на Палас Дийн Хендерсън успя да избие топката, която се удари и в напречната греда. В самия край на първата част пък Еберечи Езе се разписа, но след преглед с ВАР попадението му бе отменено заради засада на Жан-Филип Матета.

Играта бе равностойна и през втората част. В 66-ата минута Милош Керкез пробва удар от дистанция, но Хендерсън се намеси. Така се стигна до 79-ата минута, когато резервата Антоан Семеньо се пребори за топката и подаде към влезлия след почивката Джъстин Клуйверт, който с удар с десния крак реализира - 1:0 за Борнемут. До края на срещата участниците в попадението Семеньо и Клуйверт имаха по още един точен удар на сметката си, а Палас така и не успя да се окопити и срещата завърши с миминален успех за "черешките".

Снимки: Imago