Каква ще бъде развръзката в Премиър лийг - Гледайте "Контра"

Марица на 10-ти пореден финал след нова победа над Славия

Шампионът Марица (Пловдив) се класира без проблеми за финала в женската "Демакс" лига. Момичетата на Борислав Крачанов се наложиха лесно като гости на Славия с 3:0 (25:20, 25:18, 25:12) във втората среща от полуфиналните плейофи, играна тази вечер в зала "Панайот Пондалов" в София.

Така маричанки спечелиха плейофната серия с 2-0 победи и ще играят на финала в първенството за 10-а поредна година. На финала Марица очаква победителя от другата полуфинална двойка между ЦСКА и Левски. Във финалната серия ще се играе до 3 победи от 5 мача, а първите два мача ще бъдат на 17-и и 18-и април (сряда и четвъртък) в Пловдив.

От друга страна Славия отпада от борбата за титлата, но ще играе в серията за бронзовите медали

В първия гейм Славия поведе с 5:3, но маричанки обърнаха резултата в своя полза при 8:6. Стигна се до 16:13, а след грешка от сервис на домакините частта беше спечелена от пловдивчанки с 25:20. Маричанки стартираха ударно и във втория гейм и поведоха с 5:1. Стигна се до 18:15, а след блок-аут на Мария Кривошийска Марица спечели и втората част с 25:18. В третата част Марица поведе с 6:2, а серията продължи чак до 13:2. Срещата завърши след 25:12 и 3:0 за шампионките след пусната топка на Ива Дудова.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 14 точки, 13 добави Борислава Съйкова, а с 11 се отчете Мария Кривошийска. За Славия най-резултатна стана Ирена Мишонова с 12 точки.