Сейнт Луис победи Едмънтън и съхрани надеждите си за "уайлд кард" на Запад

Брендън Саад съхрани надеждите на Сейнт Луис Блус за класиране за плейофите в Западната конференция на НХЛ, след като вкара във втората минута на продължението при победата с 3:2 над Едмънтън Ойлърс.

Брейдън Шен вкара два пъти в 500-ия си мач за Блус, а Кевин Хейс допринесе с две асистенции за успеха на отбора (40-31-4), който се доближи на три точки от Лос Анджелис Кингс в битката за втората “уайлд кард” а плейофите за Купа “Стенли” от Западната конференция.

Вратарят на Сейнт Луис Блус Джордан Бинингтън отрази 36 удара. Той бе преодолян само от Матиас Екхолм и Леон Драйзател.

Едмънтън е почти сигурен участник в елиминациите с 95 пункта.

Кингс отстъпиха с 3:4 на Уинипег Джетс, след като Коул Префети отбеляза победното попадение в последната третина и завърши мача с два гола. Уинипег е с 96 точки и заема четвъртото място в Западната конференция при точка аванс срещу Едмънтън.