Две от азиатските звезди потвърдиха участие в Токио

Световният шампион в скока на височина в зала от Белград 2022 и бронзов медалист от планетарния форум в Глазгоу тази зима Уу Сан-гйок (Корея) и Нозоми Танака ще стартират на турнира “Сейко Голдън Гран При” в Токио на 19 май.

Японката Танака също участва в Глазгоу и се нареди осма в бягането на 3000 метра. 24-годишната атлетка завърши осма на 1500 м на Олимпийските игри в Токио, зае осмо място на 5000 м и на Световното първенство в Будапеща през миналата година и завърши осма на една миля на Световното по шосейния бягания в Рига през 2023 г. На планетарния форум по крос кънтри в Белград преди броени дни Танака зае седмо място със смесената щафета на Япония.

Уу беше участник на Олимпийските игри в Токио и завърши четвърти.

Танака се завръща на “Сейко Голдън Гран При”, за да защитава първото си място на 1500 м, след като миналата година спечели в Йокохама с 4:11.56 мин.

Снимки: Gettyimages