Исмаил Сенанджи и Милица Мирчева са националните шампиони по полумаратон

Националният шампионат по полумаратон се проведе в рамките на деветото издание на маратон „Стара Загора“ на 31 март при топло време.

Исмаил Сенанджи (Евър – Варна) спечели петата си национална титла на 21.1 км с 1:08:27. Негов подгласник стана Николай Кауфман (Орхание – Ботевград) с 1:09:36, а бронзът остана за Мирослав Спасов (Атлет – Мездра), който преодоля дистанцията за 1:10:31. В генералното класиране пред Сенанджи се класираха само кенийците Алберт Тонуи – 1:07:16 и Хилари Кимайо – 1:07:18.

При жените три национални състезателки заеха призовите места. Националната рекордьорка в тази дисциплина Милица Мирчева (Атлет – Мездра) е първа с 1:13:23 пред Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) – 1:14:00 и Девора Аврамова (Берое – Стара Загора) – 1:15:45.

Милица записа четвъртия си златен медал от национален шампионат на полумаратон и личен рекорд на това трасе. За Нинева, която има пет национални титли на тази дисциплина, това бе личен рекорд.

Медалистите от националния шампионат бяха наградени от президента на Българска федерация лека атлетика Иван Колев, който даде старт на късата диаатанция 2.5 км, а след това пробяга и разстоянието с най-малките участници на маратон „Стара Загора“.