Нотингам Форест излезе над зоната на изпадащите в първия си мач след наказанието

Нотингам Форест излезе над зоната на изпадащите, след като направи 1:1 с Кристъл Палас на "Сити Граунд". Бившият европейски шампион попадна в опасната зона, след като от актива на отбора на 18 март бяха отнети четири точки заради нарушаване на финансовите правила на Премиър лийг.

Двубоят започна лошо за домакините, след като лондончани поведоха в 11-ата минута, когато Жан-Филип Матета получи на поднос топката от Еберечи Езе и откри с хубав удар от около 13 метра. Крис Ууд изравни в 61-вата, когато бе точен с глава след центриране на Гибс-Уайт. В 90-ата минута Форест имаше късмет, тъй като изстрел на Даниел Муньос с глава срещна гредата.

По този начин Нотингам Форест остава непобеден срещу този съперник, откакто се завърна в елита. Отборът на Нуно Еспирито Санто е пред Лутън само по голова разлика. Кристъл Палас записа девето поредно гостуване без победа, но е на комфортните осем точки над чертата, заемайки 14-ата позиция във временното класиране.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago