Марек Юнион Ивкони спечели последния си мач и осигури място в елита на Локомотив Авиа

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) запазват мястото си в елита.

Момчетата на Найден Найденов взеха последния билет за новия сезон 2024/2025 в efbet Супер Волей, след като се наложиха над Миньор (Перник) с 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:18) в плейаутния сблъсък помежду им, изигран в зала "Христо Ботев" в столицата.

Перничани пък ще продължат да се изявяват във второто ниво на шампионата - Висшата лига.

Дупничани се пребориха за втора поредна година за мястото си в елита.

Клубът се мести в Пловдив за новия сезон и ще се подвизава под ново име - Локомотив Авиа.

Двата тима тръгнаха равностойно, след което перничани набраха инерция. Те диктуваха положението до 18:16, впоследствие съперникът успя да се наложи и да обърне. Битката обаче продължи в следващите минути - Миньор не се отказа, но момчетата на Найден Найденов надделяха.

Втората част започна идентично - с преднина за състезателите на Мартин Михайлов, постепенно играта продължи точка за точка. Положението се запази почти до края на гейма (21:21), когато перничани успяха да поведат и в крайна сметка да спечелят гейма.

В третия гейм Марек стартира с преднина почти от самото начало, след което във важните моменти тя се увеличи до 19:13 след серия на Иван Тасев, сред които и два аса. Миньор успя да скъси дистанцията (17:20), но не се случи нищо повече. Волейболистите от Дупница надделяха след нова серия - този път на Мартин Симеонов, и отново излязоха напред в мача.

Тимът от Югозапада продължи вдъхновено в следващите минути и диктуваше изцяло положението до края.

Така волейболистите на Найден Найденов спечелиха срещата без проблеми и подпечатаха билета си за новия сезон в елита, в който тимът ще играе под името Локомотив Авиа (Пловдив).

Снимки: Startphoto