Берое разби Локо Сф, столичният тим само с 2 точки в първата част

Шампионът Берое се наложи над Локомотив София с 90:35 (30:2, 28:11, 22:13, 10:9) като гост в столицата в двубой от десетия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени.

Съставът от Стара Загора постигна осма победа в този втори етап от шампионата, докато за Локомотив поражението бе десето поредно.

Гостите напълно превъзхождаха противника си, отбелязвайки 30 точки срещу само 2 за баскетболистките на Локомотив София за първите 10 минути игра. До почивката Берое натрупа аванс от 58:13, а в преди последната четвърт водеше с 80:26. Най-голямата разлика в срещата достигна внушителните 56 точки.

Николина Зубач и Гергана Маданкова реализираха по 17 точки за Берое, а Зубач добави и 10 борби. Николет Гилдей се отчете с 14 точки и 3 борби.
За тима от София с 9 точки и 6 борби завърши Гергана Цекова.

В следващия кръг от шампионата на 30 март (събота) Берое ще посрещне Рилски спортист в Стара Загора, а Локомотив София ще гостува на Монтана 2003.