Австрия се подигра с Турция в контрола

Австрия записа впечатляваща победа в приятелската среща с Турция, играна на "Ернст Хапел" във Виена. Домакините направиха на пух и прах южните ни съседи, побеждавайки ги с 6:1.

Тон за головото шоу даде Ксавер Шлагер още във 2-рата минута, но Хакан Чалханоолу изравни от дузпа в 25-тата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Последва рецитал на Михаел Грегорич, който наниза хеттрик в рамките на четвърт час с попадения в 44-тата, 48-ата и 59-ата минута, правейки резултата 4:1.

Турция имаше шанс да върне интригата в 74-тата минута, но гол на Бурак Йълмаз бе отменен заради нарушение в атака.

Австрия обаче довърши съперника си в края с нови две попадения. Първо Кристоф Баумгартнер вкара за 5:1 от дузпа в 78-ата минута, а в 95-ата минута Максимилиан Ентруп оформи крайното 6:1.