Победната серия на Колумбия продължи и срещу Румъния

Колумбия записа шеста поредна победа и вече няма загуба в 21 последователни мача. Отборът на Нестор Лоренсо надви Румъния с 3:2 в контрола и затвърди отличните впечатления, които остави с успеха срещу Испания преди няколко дни. Срещата се игра на "Сивитас Метрополитано" в Мадрид. Колумбийците водеха с 3:0, а в края получиха два гола, но не не позволиха да се стигне до изравняване.

Южноамериканците започнаха по-силно и поведоха в 6-ата минута. Левият бек Йохан Мохика центрира към Джон Кордоба и звездата на руския Краснодар се разписа с глава. Защитата на Румъния имаше сериозни трудности да спира постоянните атаки на съперника. До почивката Колумбия изцяло доминираше и заслужено вкара и второ попадение. То беше дело на Йоан Ариас след асистенция на Луис Диас.

През второто полувреме смените на Едуард Йорданеску помогнаха на румънците да стоят по-равностойно на терена. В 78-ата минута обаче Ясер Асприля се освободи в наказателното поле и сшут по тревата вкара за 3:0. Янис Хаджи върна едно попадение в 84-ата минута, в самия край на срещата Флорин Танасе направи загубата на северните ни съседи почетна.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages