Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Сърбия изми срама от Москва с минимална победа в Кипър

Сърбия победи с 1:0 като гост Кипър в приятелски мач. Единствения гол отбеляза Сергей Милинкович-Савич в 7-ата минута, а малко по-късно Александър Митрович пропусна дузпа.

Отборът на Драган Стойкович не впечатли в Ларнака, но постигна първи успех в последните си 4 срещи и поне отчасти се реваншира пред феновете си за тежкото поражение с 0:4 от Русия преди няколко дни.

Милинкович-Савич се разписа след пас на Лазар Самарджич, а Митрович не можа да удвои аванса на “орлите” от бялата точка в 11-ата минута.

След почивката Кипър създаде няколко чисти положения и като по чудо не изравни.

Ветеранът Душан Тадич се появи като резерва за Сърбия в своя 106-и мач с екипа на националния отбор и вече еднолично е на върха в класацията на футболистите с най-много срещи за “репрезентацията”. Той остави след себе си Бранислав Иванович.

Следващите две проверки на сърбите преди старта на Евро 2024 са срещу Австрия на 4 юни и срещу Швеция на 8 юни.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!