Кевин Пенев 12-ти на земя в Европейската купа

Кевин Пенев се нареди на 12-то място в състезанието на земя с оценка от 13.266 точки и на 24-а позиция на кон с гривни с 12.400 точки на втория етап на Европейската онлайн купа по спортна гимнастика за мъже.

Националът, който спечели квота за олимпийските игри изигра съчетанията си в залата по спортна гимнастика в Академията, която в собственост на семейството му в САЩ. В момента Пенев тренира там под ръководството на бившия национал Ивайло Граховски.

Той беше единственият български представител в надпреварата, тъй като останалите национали по това време участваха на Държавното-лично отборно първенство в Благоевград.

Според регламента на онлайн купата гимнастиците играят в собствените си зали в новаторски дигитален състезателен формат. Участниците могат да изберат на колко уреда искат да участват. В специален времеви интервал публиката може да се присъедини, за да гледа състезанието на своя телефон чрез приложението Elevien.

Надпреварата има награден фонд: за първо място 400 евро, за второ 200 и за трето място 100.

В първия етап на формата Еди Пенев и Йордан Александров спечелиха първите места на земя и на успоредка.