Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Зак Хайнман вкара своя 50-и гол за сезона, но Ойлърс загубиха от Отава

Зак Хайман отбеляза своя 50-и гол за сезона, но Едмънтън Ойлърс допусна четири поредни попадения и загуби пред своята публика с 3:5 от Отава Сенаторс.

Хайман достигна границата, прихващайки пас от Конър МакДейвид при числено превъзходство, за да даде преднина на Ойлърс от 3:1 в 3:34 минута от втория период. Така на 21 години и 289 дни Хайман стана третият най-възрастен играч в историята на НХЛ, отбелязал за пръв път 50 гола в един сезон.

Защитникът Джейкъб Чичрън записа два гола, а Дрейк Батерсън и Тим Щуцъл помогнаха с по гол и две асистенции при успеха на Отава, който постигна втора поредна поредна победа след серията от три загуби.

Паркър Кели вкара в края на мача на празна врата. Йонас Корписало отрази 33 удара към вратата си, след като направи 20 спасявания при успеха с 5:2 срещу Ню Джърси Девилс в събота.

Сам Райнхарт също достигна кота 50 през сезона, след като се разписа два пъти за Флорида при успеха над Филаделфия с 4:1.

Владимир Тарасенко и Картър Верхеге също вкараха за "Пантерите", докато Брандън Монтур направи три асистенции. Боби Бринк отбеляза единственото попадение за Филаделфия.

Фредерик Андерсен направи 32 спасявания за Каролина при победата над Торонто с 2:1. Брейди Скай и Себастиан Ахо вкараха в първата част за победителите. Никълъс Робъртсън бе голмайстор за Торонто.

Миро Хейсканен вкара 5:28 минути преди края на мача, а Джейк Йотингер спаси 26 удара при успеха на Далас над Аризона с 4:2. Тайлър Сегуин и Мат Дюшен помогнаха с по гол и две асистенции, а Джейми Бен също вкара за Далас, който се бори с Колорадо за първото място в Централната дивизия. Клейтън Келър и Ник Бюгстад се разписаха за Аризона.

Джей Джей Петерка изведе напред Бъфало в третата част за успеха при гостуването на Калгари с 4:1. Таге Томпсон записа гол и асистенция, Пейтън Кребс и Конър Клифтън също вкараха. Джонатан Юбердо се разписа за Калгари, който има три поредни загуби.

Алекс Нюхук вкара два пъти, а Кейдън Гуле се отчете с гол и две асистенции за успеха на Монреал над Сиатъл с 5:1. Ник Сузуки добави гол и асистенция, а Майк Матесън също вкара за канадците. Вратарят им Кейдън Примо отрази 36 удара. Джордан Еберле отбеляза за Сиатъл, който е в серия от 8 мача без победа.