Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Лавините наваксаха 4 гола пасив и победиха Питсбърг, пореден силен мач за Маккинън

Джонатан Друин отбеляза 54 секунди след началото на продължението при победата на Колорадо Аваланч срещу Питсбърт с 5:4 в изключително интригуващ двубой от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Пингвините водеха с 4:0 4:20 минути преди края на втората част, но Лавините “възкръснаха” благодарение на Нейтън Маккинън, който записа гол и две асистенции.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

С това той продължи серията си от точки в 18 поредни мача, а домакинската - до 34 срещи. Маккинън има вече 76 точки (28 гола и 48 асистенции) в тази домакинска серия, която е втората най-дълга в историята на НХЛ. Уейн Грецки е рекордьор по този показател с отбелязани точки в 40 поредни домакински мача за Лос Анджелис Кингс през сезон 1988-1989 година.

Маккинън също има 122 точки (44 гола и 78 асистенции) през настоящата кампания, изпреварвайки Джо Сакич (120 точки през1995-1996) за най-много точки през сезон в историята на Аваланч.

Джонатан Друин вкара две попадения, включително победното, и записа една асистенция за Колорадо, който постигна девета поредна победа и води в Централната дивизия, с две точки аванс пред Далас Старс.

Руският вратар с български корени на Аваланч направи 30 спасявани

Сидни Кросби от Питсбърг се отчете с гол и 3 асистенции, Брайън Ръст, Пиер-Оливие Жозеф и Джесе Пуляярви бяха другите голмайстори за гостите.