Боян Йорданов и Милон се бориха, но взеха само гейм на Олимпиакос в полуфинал №3

Бившият национал Боян Йорданов и неговият АОНС Милон (Атина) се бориха, но взеха само гейм на гранда Олимпиакос (Пирея) в третата среща от полуфиналната серия в гръцката Лига. Супер Бобо и съотборниците му отстъпиха като гости на "червено-белите" с 1:3 (18:25, 19:25, 25:20, 17:25) в мач, игран тази вечер пред около 150 зрители в зала "Мелина Меркури".

Боян Йорданов и Милон направиха истинско чудо срещу Олимпиакос в полуфинал №2

По този начин Милон отново изостава в полуфинала на 1-2 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Четвъртият двубой между двата тима е в четвъртък (21 март) от 20,30 часа, като Боян Йорданов и компания са домакини.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Боян Йорданов, който е и капитан на тима, игра цял мач и стана втори по резултатност с 11 точки (2 блока и 27% ефективност в атака - +1). С точка повече завърши украинският национал Тимофий Полуян (1 блок, 1 ас, 45% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане - +2).

За тима на Олимпиакос Рафаил Кументакис (2 блока, 46% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане - +9) и Салвадор Идалго (5 аса!, 29% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане - +3) реализираха по 13 точки за победата.