Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Борусия (Дортмунд) показа характер и обърна Айнтрахт за третата си поредна победа

Борусия (Дортмунд) изпрати много успешна седмица, като след елиминацията на ПСВ Айндховен в Шампионската лига победи с 3:1 Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 26-тия кръг на Бундеслигата. "Франките" откриха чрез Марио Гьотце (13'), а Карим Адейеми изравни през първата част (33'). С два късни гола на Матс Хумелс и Емре Джан (90+3'-дузпа) обаче "жълто-черните" осъществиха пълен обрат.

По този начин Дортмунд се върна на 4-тото място, като записа трета поредна победа и е с точка пред РБ Лайпциг. Айнтрахт пък записа първата си загуба от шест мача и остава на 6-а позиция.

Гостите първи успяха да нанесат своя удар в мача. След добра контраатака Омар Мармуш бе изведен очи в очи с Александър Майер и стреля. Вратарят успя да избие, но притичалият Марио Гьотце бе най-съобразителен и с добавка откри резултата - 0:1 за Айнтрахт. Домакините опитаха да реагират бързо, като четири минути по-късно Марко Ройс отправи лош удар от удобна позиция, а малко след това опасен изстрел с глава на Никлас Фюлкруг бе блокиран. В 33-тата минута "жълто-черните" успяха да изравнят. Донийл Мален проби отдясно и пусна чудесен успореден на вратата пас. Защитата на Айнтрахт не успя да избие и за Карим Адейеми остана най-лесното, отбелязвайки от непосредствена близост - 1:1. До края на първата част по-интересното беше отменения гол на Мармуш от гостите заради засада.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Второто полувреме също бе равностойно, като дори Айнтрахт имаше повече ситуации с удари на Ерик Ебимбе и Мармуш, които бяха спасени от Майер. Така се стигна до 81-вата минута, когато Юлиан Брант центрира от пряк свободен удар. Матс Хумелс се извиси и заби с глава топката в мрежата на Кевин Трап за 2:1 и пълен обрат в мача. Малко след това Емре Джан бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Елис Скири. След консултация с ВАР обаче главният съдия Тобиас Щийлер прецени, че наказанието е прекалено строго и промени решението, като показа само жълт картон на капитана на Дортмунд. В последната минута на редовното време Борусия получи и дузпа за нарушение на Робин Кох срещу Джейми Байноу-Гитенс. Зад бялата точка застана именно Емре Джан, който реализира в третата минута на продължението на редовното време и по този начин подпечата победата на "жълто-черните".

Снимки: Imago