Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Заместникът на Бенитес дебютира с успех над Севиля като гост

Новият наставник на Селта Клаудио Гонзалез дебютира по най-добрия начин, след като неговите възпитаници надделяха с 2:1 като гост над Севиля в мач от 29-ия кръг на шампионата в Испания. Домакините поведоха през първата част с гол на Юсеф Ен-Несири (18’), но с две попадения на Карлес Перес (73’) и Йорген Странд Ларсен (78’) гостите успяха да измъкнат важните три точки срещу пряк конкурент за оставане в Ла Лига.

Андалусийците започнаха добре срещата и след четвърт час игра Юсеф Ен-Несири се строполи в наказателното поле, искайки дузпа, но реферът не обърна внимание. Само минутка по-късно именно мароканецът се възползва от груба грешка на Унай Нунес в центъра на отбраната, успя да му отнеме, след което да открие резултата. Отново Ен-Несири бе в центъра на събитията и в средата на първата част, когато отново поиска дузпа, но отново не я получи. Галисийците показаха, че нямат намерение да се откажат толкова лесно и в последните минути на първата част създадоха няколко добри положения за гол, които бяха пропилени най-вече от Йорген Странд Ларсен.

Същото се случи и в началото на втората част, когато Яго Аспас пропусна да върне своя тим в двубоя. Момчетата на Клаудио Гонзалез продължиха да упражняват натиск, за да се стигне до 72-ата минута, когато Карлес Перес изравни с великолепен изстрел от ъгъла на наказателното поле, който остави напълно безпомощен Йорян Ниланд. Само пет минути Селта вече бе напред в резултата, след като Йорген Странд Ларсен се възползва от отлично центриране на Джонатан Бамба и технично с пета реализира за 1:2. Само две минути и при третото си строполяване в наказателното поле Юсеф Ен-Несири в крайна сметка получи така очакваното решение за дузпа. Този път обаче се намеси ВАР, който привика Франсиско Хосе Ернандес да прегледа втори път ситуацията и той отмени решението си. Севиля опита да натисне в последните минути в търсене на гол, но до такъв не се стигна и в крайна сметка гостите от Галисия си тръгнаха с трите точки. По този начин те се доближиха само на една точка от днешните си домакини, като двата отбора са съответно 15-и и 16-и в подреждането.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages