Balkan Grand Prix 6

Лутън и Нотингам не успяха да вземат преимущество в битката за спасение

Лутън и Нотингам Форест завършиха наравно 1:1 в мач от 29-ия кръг на Премиър лийг. Крис Ууд (34’) откри резултата за гостите още през първата част, но в последните секунди на редовното време Люк Бери (89’) възстанови равенството. Гостите от Форест бяха по-настоятелния тим през по-голямата част от двубоя и имаха повече възможности за попадение, но в крайна сметка изпуснаха успеха в края на срещата.

Двата тима си размениха по едно добро положение за гол още в първите двайсетина минути, като първо “шапкарите” бяха близо след удар на Рос Баркли, а малко след това Дивок Ориги не успя да нацели вратата. Така се стигна до 34-ата минута, когато Крис Ууд успя да открие резултата след центриране на Морган Гибс-Уайт. Възпитаниците на Нуно-Еспирито Санто постепенно повишиха качеството на представянето си и стигнаха до втори гол в края на първата част чрез Теден Менги, но той бе отменен поради игра с ръка. Нотингам продължи да се представя по-добре и през втората част, когато отново бяха пропилени няколко добри възможности, а удар на Антони Еланга бе изчистен пред голлинията. Така се стигна до последната минута на редовното време, когато след корнер в крайна сметка втората топка бе пратена от Люк Бери в мрежата за 1:1. Още по-забележителното е, че това бе първи гол за Бери в Премиър лийг.

По този начин в крайна сметка двата отбора разделиха точките и нито един от тях не успя да вземе повече преимущество в борбата за спасение. Нотингам Форест продължава да е на три точки от днешните си домакини и на последното 17-о място в класирането, което е точно над чертата на опасната зона. “Шапкарите” пък са точно под чертата с 22 пункта.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages