Йордан Минчев: Намерихме стрелбата си във второто полувреме

Крилото на Балкан Йордан Минчев сподели своето мнение след успеха на своя тим с 88:69 над Черно море Тича в първия четвъртфинал за деня в зала “Арена Бургас”.

Балкан надигра Черно море по пътя към полуфиналите на Купата

“Това начало и първо полувреме, което имахме, очаквах да бъде тежък мачът до края. Свършихме си добре работата през третата четвърт. Стегнахме защитата доста - очевидно е. Те ни оставяха да стреляме отворени стрелби през първото полувреме, като бяха фокусирани върху нашата игра под коша. Във второто полувреме ни дойдоха стрелбите, които вече успяхме да си вкараме.

Благодаря на феновете. Помагат ни много, когато ги чуем в залата.

Предпочитам да се изправим срещу Ямбол, защото са във Втората шестица, без да ги подценявам, но мисля, че Спартак ще си свърши работата и ще имаме сблъсък срещу тях утре.

С оглед и на минутите, които имаме повечето титулярни играчи, смятам, че успяхме да починем. Аз се чувствам свеж и всички успяхме да спестим сили, което ни помогна. 16:00 е най-неприятният час за игра лично за мен”, каза Минчев.