Росен Барчовски: ЦСКА трудно може да бъде подценяван в какъвто и вид да е

Наставникът на ЦСКА Росен Барчовски говори пред Sportal.bg преди началото на турнира за Купата на България. Утре от 20:30 часа неговите баскетболисти се изправят срещу състава на Черноморец в последния четвъртфинален двубой за деня.

“От старите треньори по баскетбол съм чувал една приказка, че когато два отбора се срещнат в два мача в сравнително кратко време, във втория печели по-умния. Все още не знам кой е той. Това е в кръга на шегата, но действително трудно се играе срещу един съперник в близки мачове. Опознавате се, трудно може за кратко време да се вкарат нови неща, като ще има много психология и доста тактика.

Не мога да кажа, че теренът е неутрален. Черноморец е домакин и ще има публика. Те играят добре, това е Купа, която не е била тук от не знам колко години. Ще е фактор това и домакинският момент ще го има. Те обаче ще са с две тренировки, с колкото ще са и всички останали отбори. Аз обичам зали, които са по-компактни. Тази зала е направена и за лека атлетика, аз не знам кога ще се стори това - дано, ама надали. Каквато и да е - уважение към домакините, че са се постарали този празник да бъде тук. При всички положения ще има хора поне при мачовете на Черноморец.

ЦСКА трудно може да бъде подценяван в какъвто ще и вид да е. Бих казал нещо, което е известно, но да го повторя - в този формат Финална осмица на Купата четвъртфиналните срещи са тежки за фаворитите. Ние не сме такъв. Абсолютно смятам, че можем да стигнем до финала. Не е плод на треньорска мечта. Имам вяра. Скоро се случи това на ниво национални отбори. На мен ми се е случвало често с ЦСКА като играч и треньор, така че е абсолютно възможно”, завърши Барчовски.