Куриозният епизод от Мадрид, който пресъздаде емблематичен момент от историята на футбола

Интер загуби сблъсъка с Атлетико Мадрид от осминафиналите в Шампионската лига след изпълнение на дузпи, като по-скоро футболистите на Симоне Индзаги сами са си виновни, защото пропуснаха три удара от 11-те метра. След 120 минути игра “рохибланкос” се наложиха с 2:1, а първата среща в Милано беше спечелена от италианците с 1:0.

Мачът на “Сивитас Метрополитано” обаче ще бъде запомнен и с един куриозен момент, при който като че ли гостите извадиха късмет, че не останаха с човек по-малко. В 10-ата минута на първото продължение нападателят на Интер Маркюс Тюрам, в борба за позиция със Стефан Савич, посегна с ръка и стисна черногореца в областта на половия орган. Бранителят на Атлетико падна на земята и реферът спря играта.

Най-вероятно въпросната ситуация е била прегледана от ВАР, но пък не последва никакъв картон за Тюрам.

Този момент напомня легендарния епизод от февруари 1988 година, когато прословутият с грубите си действия Вини Джоунс сграбчи по сходен начин Пол Гаскойн в мач между Уимбълдън и Нюкасъл.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!