Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Пау Кубарси - новият суперталант на Барселона, който счупи няколко рекорда снощи

Медиите в Испания не спират да хвалят представянето на младия защитник на Барселона Пау Кубарси. 17-годишният бранител дебютира снощи в Шампионската лига при победата над Наполи с 3:1, като до голямата степен успя да обезличи голямата звезда на “партенопеите” Виктор Осимен.

Кубарси се превърна в най-младия защитник, който дебютира като титуляр в елиминационен мач от Шампионската лига - на 17 години и 50 дни, като подобри рекорда на Дейвид Алаба с Байерн (Мюнхен). Кубарси е само с пет месеца по-голям от другата голяма перла в състава на каталунците - Ламин Ямал.

Статистиката от мача снощи на талантливия бранител, който е поредният продукт на прочутата школа на Барса “Ла Масия”, е впечатляваща. Според популярната платформа “Оpta” Кубарси е подал над 50 точни паса (61 от 68), има 100% успешни шпагати (3 от 3) и има над 5 изчиствания, като е първият играч на каталунците, който постига всичко това при дебюта си в Шампионската лига - поне от сезон 2003/2004, откогато се правят подобни статистики.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Кубарси е спечелил и трите си въздушни двубоя, пет пъти е отнел топката, като създаде и едно добро положение за гол за Фермин Лопес. Съвсем заслужено и той спечели наградата за играч на мача.

След мача всички в Барселона засипаха с прегръдки и похвали 17-годишния централен бранител, като наставникът на Барселона Чави също изказа възхищението си от играта му. “Чави ми даде подробностите, за да се опитам да спра Осимен, а феновете по трибуните ни помогнаха много. Те бяха 12-ият играч тази вечер. Всички сме много щастливи, че стигнахме до четвъртфиналите”, заяви младият талант на каталунците, който вече изигра 23 мача за тима дотук през сезона.

Имаше ли дузпа за Наполи срещу Барселона снощи?

Пау Кубарси участва и в може би най-спорната ситуация по време на мача снощи, когато в началото на втората част при негово съприкосновение в наказателното поле на Барса именно с Осимен имаше съмнения за дузпа. Реферът Дани Макели обаче не видя нищо нередно.

Снимки: Imago