Байер с нова комфортна победа срещу десетима от Волфсбург

Байер (Леверкузен) записа нова комфортна победа в Бундеслигата. "Аспирините" надвиха Волфсбург с 2:0 в домакинството си от 25-ия кръг, записвайки 6-ти пореден успех на сметката си. Нейтън Тела в 37-ата и Флориан Виртц в 86-ата минута се разписаха за успеха на домакините на "БайАрена", която пък дойде и благодарение на факта, че "вълците" играха с човек по-малко повече от час.

Срещата не започна добре за Волфсбург, който остана в намален състав още в 28-ата минута, когато Мориц Йенц спъна откъсващия се Патрик Шик и получи втори жълт и червен картон.

Девет минути по-късно резултатът бе открит. Грималдо получи в наказателното поле, напредна почти до аутлинията и центрира към Тела, който отблизо с глава порази вратата за 1:0.

В 86-ата минута Байер реши всичко с втори гол. Есекиел Паласиос с дълъг пас изведе Флориан Виртц на добра позиция, а той с удар от воле порази вратата за 2:0 с помощта на гредата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така Байер продължава да е непобеден от началото на сезона и води убедително в класирането с актив от 67 точки и 10 повече от втория Байерн (Мюнхен). Волфсбург остава на 13-тото място с 25 точки.