Фрайбург най-после се върна към победите

Фрайбург спечели с 2:1 гостуването си на Бохум в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. За гостите това бе изключително важен успех след седем поредни двубоя в шампионата без победа. Те откриха резултата чрез Максимилиан Егещайн (37’), Михаел Грегорич (53’) удвои, а Иван Ордец (62’) вкара почетното попадение за домакините.

Двата тима не предложиха нищо впечатляващо през първия половин час на срещата, за да се стигне до 36-ата минута и откриването на резултата. Голът дойде след няколко последователни опита топката да бъде вкарана в наказателното поле, като в крайна сметка Михаел Грегорич с глава успя да свали към Егещайн, който отблизо реализира. Домакините бяха близо до изравняване на резултата в добавеното време, но удар с глава на Кевин Щьогер бе неточен.

Така се стигна до удвояване на преднината на Фрайбург в началото на втората част, когато Рицу Доан качи топката на главата на Грегорич и той отблизо вкара второ попадение. Домакините успяха да върнат едно попадение след по-малко от десет минути чрез Ордец, който засече по великолепен начин центриране от корнер на първа греда, но не успяха да надградят над това в последния половин час и в крайна сметка загубиха.

С този успех Фрайбург възроди надеждите си да се изкачи поне до шестото място в класирането и да се класира за Лигата на конференциите. Бохум пък от своя страна продължава с борбата си за оставане в Бундеслигата. Те имат солидна преднина пред Кьолн, който за момента е под чертата на мястото, което води до плейофен сблъсък с третия във втора Бундеслига.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages