Аугсбург с трета поредна победа

Аугсбург победи Хайденхайм с 1:0 в мач от 25-тия кръг на Бундеслигата, като единственото попадение отбеляза Джефри Хаулеу.

Така момчетата на Йес Торуп постигнаха трета поредна победа в първенството и вече са в топ 8, макар че могат да бъдат изместени от тази осмата позиция с изиграването на останалите мачове от кръга. Новаците от Хайденхайм пък имат само точка в четирите си последни мача, като временно са на 11-а позиция.

Домакините бяха тези, които първи нанесоха своя удар в 22-рата минута. След центриране от корнер на Арне Майер, Джефри Хаулеу засече от въздуха с левия крак и направи безпомощен стража на гостите Кевин Мюлер. Аугсбург можеше да удвои аванса си десетина минути по-късно, когато Рубен Варгас стреля опасно, но ударът му мина на сантиметри от вратата на Хайденхайм.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

През втората част отново домакините бяха по-добрият отбор. Яго пропусна да вкара втори гол за Аугсбург, като в 67-ата минута ударът му бе отразен от Мюлер, а след това топката срещна и напречната греда. Хайденхайм не успя да създаде почти никакви положения, като единствено Ерен Динкчи успя да стреля с глава към края на мача, но бе неточен.

Снимки: Imago