Balkan Grand Prix 6

ВАР и пропусната дузпа помогнаха на Сасуоло в битката за оцеляване

Сасуоло стигна до безценна победа с 1:0 над прекия си съперник за оцеляване Фрозиноне в мач от 28-ия кръг на Серия “А”. По този начин домакините се доближиха само на точка от въпросния си конкурент, който преди останалите двубои е първи над чертата.

Кристиан Торствед вкара гола след 58 минути игра, а в последната минута на редовното време гостите пропуснаха дузпа чрез Кайо Жорже.

За Сасуоло това е едва втори успех от три месеца насам, докато Фрозиноне инкасира пето поражение в последните си шест срещи.

Очаквано мачът не предложи кой знае колко класна игра, но пък налице беше интригата. В 56-ата минута реферът Федерико Ла Пена отсъди дузпа за гостите за нарушение на Торствед, но след консултация с ВАР отмени решението си.

Точно този същият футболист две минути след това изведе “неровердите” напред с хубав диагонален удар.

Сасуоло запазваше преднината си и се виждаше като победител, когато в 90-ата минута капитанът Джанмарко Ферари извърши нарушение с ръце, което по-скоро беше излишно. Преотстъпеният от Юве Кайо Жорже обаче не успя да изравни, след като изстреля топката в аут.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!