Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Марк Христов завърши на седмо място на турнира Гран При в Линц

Марк Христов записа две победи и две загуби, което му отреди седмо място в категория до 73 килограма на турнира Гран При по джудо в Линц (Австрия).

Българинът спечели на старта срещу Отари Квантидзе (Португалия), а във втория кръг надделя над Чандлър Коул (САЩ). На четвъртфиналите Христов загуби от Коен Хег (Нидерландия) с "ипон", а на репешажите отстъпи пред румънеца Йоан Дзитак.

При 81-килограмовите Георги Граматиков спечели срещу Залгас Каирола (Казахстан) и срещу Ашраф Мути (Мароко), а в третия кръг загуби от Михаило Свидрак (Украйна) с "вадзари".

Вчера Янислав Герчев постигна две победи и загуба. В категория до 66 кг трикратният европейски вицешампион постигна успех над Занарис Рахметкали (Казахстан) с "ипон" 1:25 минута преди края, после преодоля Хуан Ернандес (Колумбия) със златна точка в продължението, а след това загуби от Мартин Зец (Германия) с "вадзари".

Победа и загуба в същата категория постигна Боян Йотов. На старта българинът се наложи над французина Ромарик Буда 24 секунди преди края, а след това отстъпи пред Сердар Рахимов (Туркменистан) след златна точка в продължението.