Фитипалди с втора победа във Формула 2 след впечатляващо каране в Джеда

Енцо Фитипалди спечели своята втора победа във Формула 2 и първа в основно състезание в шампионата след едно впечатляващо каране в Джеда. Предишният успех на бразилецът дойде в спринта на „Спа“ миналата година.

Фитипалди, който е внук на двукратния световен шампион във Формула 1 Емерсон Фитипалди, посвети победата си на своя чичо Уилсън Фитипалди, който почина преди две седмици.

Почина бившият пилот във Формула 1 Уилсън Фитипалди

Фитипалди потегли от четвъртото място и прогресира с една позиция в самото начало, когато изпревари Виктор Мартинс (АРТ). Големият удар на бразилския пилот на Ван Амерсфоорт дойде след спиранията в бокса, когато той показа страхотно темпо със средно твърдите гуми.

Първо Фитипалди прескочи Джак Крауфорд (ДАМС) с по-късно влизане в бокса, след което успя да догони и изпревари стартиралия от полпозишъна Куш Майни (Инвикта). Фитипалди направо само една атака срещу индиеца, която дойде в спирането за първия завой в 13-та от 28-те обиколки.

За втори път Вершоор губи победа във Ф2 заради дисквалификация

Тогава бразилецът се гмурна от вътрешната страна на протежето на Мика Хакинен, който нямаше как да се защити. Малко след това на пистата се появи и колата на сигурността, която събра колоната 10 тура преди финала.

След рестарта Фитипалди беше на четвъртото място, зад Хуан Мануел Кореа (ДАМС), Амори Кордил (Хайтек) и Тейлър Барнард (ПХМ). От тримата Кореа все още не беше спирал в бокса, докато Кордил и Барнард бяха със супер меките гуми, които нямаше как да издържат до края.

Още при подновяването на надпреварата Фитипалди изпревари Барнард, а след това се справи и с Кореа и Крауфорд с двойно изпреварване в първия завой в началото на 22-та обиколка. След това бразилецът нямаше абсолютно никакви проблеми и заслужено спечели с аванс от 7.8 секунди пред Майни.

Тройката допълни победителят от вчерашния спринт Денис Хаугер (МП Моторспорт), който победи със само 0.031 секунди Крауфорд в спора за последното място на подиума. Кордил започна последната обиколка на третото място, но гумите му останаха без ресурс и той се смъкна до петата позиция на финала.

Андреа Кими Антонели (Према) пресече финалната линия на шестото място, а точки взеха още Зейн Малони (Родин), Ричърд Вершоор (Трайдънт), Рафаел Виягомес (Ван Амерсфоорт) и Мартинс. След късното си спиране в бокса Кореа финишира 14-ти и не успя да вземе нито една точка.

С победата си днес Фитипалди се изкачи на второто място в генералното класиране във Формула 2, в което с 32 точки той изостава с 15 от лидера Малони. Трети в подреждането с 31 пункта е Хаугер.

Сезонът във Формула 2 продължава след две седмици със състезанията на пистата „Албърт Парк“ в Мелбърн, Австралия.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!