Фиорентина надви Макаби (Хайфа) след драма със седем гола

Фиорентина постигна драматична победа с 4:3 в първия мач с Макаби (Хайфа) от 1/8-финалите в Лигата на конференциите. Срещата предложи невероятна драма до последната секунда, а гостите стигнаха до успеха именно в добавеното време с гол на Антонин Барак (95'). Преди това Абдулайе Сек (12'), Гади Кинда (29') и Анан Халаили (67') се разписаха за домакините, а Мбала Нзола (2'), Лукас Белтран (58') и Роландро Мандрагора (73') бяха точни за гостите.

Фиорентина откри резултата почти от съблекалнята. Още във 2-рата минута след центриране отдясно на Майкъл Кайоде, което Мбала Нзола отбилзо с глава вкара за 0:1.

Макаби обаче реагира бързо и в 12-тата минута изравни резултата. След центриране от корнер Лоренцо Симич продължи към Абдулай Сек, който отблизо бе точен за 1:1.

Домакините дори направиха пълен обрат в 29-ата минута, когато Гади Кинда получи извеждащ пас, елегантно се отскубна от пазача си и отбеляза за 2:1.

"Виола" обаче успя да възстанови равенството в 58-ата минута. Нзола свали с гърди за Лукас Белтран пред наказателното поле, а той без забавяне стреля във вратата за 2:2.

Израелтяните обаче отново излязоха напред в резултата в 67-ата минута, когато Анан Халаили се разипса с хубав удар в далечния ъгъл на вратата.

Италианците обаче не се предадоха и се добраха до равенството в 73-ата минута, когато Бираги получи в наказателното поле и продължи към Мандрагора, който стреля във вратата за крайното 3:3.

В 81-вата минута Макаби остана в намален състав, след като Шоу си изкара втори жълт и червен картон.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Фиорентина се възползва от численото си превъзходство в заключителните минути и успя да стигне до успеха. В 95-ата минута Антонин Барак отбеляза победния гол за 3:4, разписвайки се с удар под гредата.

Така Фиорентина спечели първия сблъсък между двата тима и ще има предимство преди реванша, но Макаби показа, че не е за отписване и със сигурност ще се бори със зъби и нокти във Флоренция.