Астън Вила си тръгна от Амстердам без да допусне гол

Аякс и Астън Вила не сътвориха спектакъл в първата среща от осминафиналите на Лигата на конференциите. Срещата на "Йохан Кройф Арена" завърши 0:0 и няма да се запомни с много вълнуващи моменти. Двата отбора приключиха мача с 10 души, след като два червени картона бяха показани в рамките на три минути малко преди края. Първо Езри Конса напусна терена, а след това Тристан Гоойер го последва.

Бирмингамци бяха странно пасивни и Аякс имаше леко предимство през първото полувреме. Брайън Броби пропусна най-добрата възможност за домакините преди почивката. Той бе изведен от Хато, но стреля покрай вратата. Емилиано Мартинес направи блестящо спасяване през второто полувреме след удар на Кенет Тейлър.

След двата червени картона имаше повече пространства и се стигна до някои опасни ситуации. Чуба Акпом не успя да насочи добре топката, след като бе оставен непокрит, а удар на Леон Бейли бе блокиран.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago