Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Елвира Краснобаева завоюва три отличия на турнира Гран При по художествена гимнастика

Националната състезателка Елвира Краснобаева спечели сребърен и бронзов медал на финалите на отделните уреди при жените на първия турнир от сериите Гран При по художествена гимнастика за сезон 2024 в Тарту (Естония).

Възпитаничката на Светлана Юриевна, която дебютира в този турнир и в тази възрастова група, вчера стана втора в многобоя, а днес добави още две отличия - сребро на финала на обръч с 32.900 и бронз на лента с оценка 30.500 точки. На бухалки грацията допусна сериозни грешки и завърши на шеста позиция с 29.200 точки, а на топка не беше сред финалистките.

С много трудната и класна програма, която демонстрира този уикенд, Краснобаева даде заявка за силно представяне и в предстоящите стартове.

Четири златни медала (в многобоя и на обръч, на топка и на лента) завоюва представителка на Украйна Виктория Оноприенко, а първа на бухалки е сънародничката й Таисия Онофричук.

Съдия за България на Гран При в Тарту беше Росина Атанасова, генерален секретар на БФХГ.