Непобедимият Леверкузен продължава да се движи на пълна скорост и вече е с двуцифрен аванс пред Байерн

Лидерът в Бундеслигата Байер (Леверкузен) продължава да се движи много уверено към титлата, след като спечели с 2:0 като гост регионалното дерби с Кьолн в мач от 24-тия кръг на първенството. Головете за тима на Чаби Алонсо отбелязаха феноменално представящите се през този сезон халф-бекове Джереми Фримпонг (38') и Алехандро Грималдо (73'). Важно е да се отбележи, че Кьолн игра почти целия мач по-малко след директен червен картон на Ян Тилман още в 15-ата минута.

Така "аспирините" вече имат преднина от 10 точки пред хегемона Байерн (Мюнхен), като освен всичко друго продължават да чупят рекорди, като вече са с 34 мача без загуба досега във всички турнири, 24 срещи без загуба в Бундеслигата, а записаха и пета поредна победи в първенството. Кьолн пък е на другия полюс, като има четири поредни мача без победа и само един успех в последните 11 срещи, а "козлите" са на 16-о място, само с точка повече от предпоследния Майнц 05.

Oше в 3-тата минута гостите можеха да открият резултата, като след добра комбинация топката попадна в Йонас Хофман, който веднага стреля, но ударът му мина на сантиметри от вратата на Марвин Швебе. Седем минути по-късно се откри добър шанс за "козлите", когато Линтон Маина центрира опасно на главата на Деян Любичич, който стреля опасно, но встрани от вратата.Така се стигна до 13-ата минута, когато дойде ключов момент в срещата. Ян Тилман от домакините фаулира грубо отзад Гранит Джака, за което първоначално получи жълт картон. След като бе извикан от ВАР обаче, главният съдия Тобиас Щийлер промени решението си и изгони директно играча на Кьолн.

Леверкузен логично започна да притиска още повече съперника си, възползвайки се от численото си предимство, но шутове на Алехандро Грималдо от пряк свободни удари бяха неточни. В 37-ата минута пък Флориан Виртц стреля от непосредствена близост, но Марвин Швебе успя да се намеси. Още в следващата атака обаче натискът на "аспирините" даде своето. Грималдо центрира отляво, Патрик Шик успя да чукне хитро с пета към Джереми Фримпонг, който от малкото наказателно поле вкара за 0:1 за Леверкузен. Няколко минути по-късно отново Виртц се измъкна от защитата на Кьолн и шутира, но Швебе отново успя да избие. В края на първата част домакините имаха една от малкото си възможности, но ударът с глава на Фариде Алиду мина встрани от вратата на Лукас Храдецки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В началото на второто полувреме Кьолн пропусна най-чистото си положение в мача. Расмус Карстенсен проби отдясно и центрира опасно към Саргис Адамян, който от воле пропусна златен шанс и нацели страничната греда на Храдецки. Последваха минути, в които не се случваше нищо кой знае какво интересно, но в 73-тата минута Леверкузен нанесе своя втори удар в мача. Влезлият като резерва Амин Адли проби отляво и подаде към Грималдо, който с удар с левия крак направи 0:2 за "аспирините". Малко след това и Флориан Виртц пробва късмета си с далечен изстрел, но Швебе улови. До края срещата се доиграваше и така тимът на Чаби Алонсо се поздрави с пореден успех.

Снимки: Imago